Trend burada başlar...

Jel Tırnak Nedir? Nasıl Yapılır?

Jel Tırnak Nedir? Nasıl Yapılır?
5 (100%) 3 votes

Gel Nails

Geçtiğimiz yazın trendi jel tırnakların modası hala devam etmekte. İlerleyen teknoloji ile beraber, özellikle çalışan kadınlar için zamanı efektif kullanabilmek adına hayatımızı kolaylaştıran ürünlere artık daha çok rastlıyoruz. Bir zamanlar saçlarımızı bigudilere sarar gece onlarla yatar ertesi sabah açardık oysa şimdi evde 15 dakikada saç maşası ile istediğiniz irilikte dalgalı saçlara sahip olabiliyoruz. İlerde bu aletlere de gerek kalmayabilir. Direk kimyasallar ile istediğimiz model saça ulaşabiliriz belki de neden olmasın 🙂

Jel oje

Jel ojeler doğru uygulandığında normal ojelere göre çok daha uzun süre dayanırlar. UV ışınlarının altında sertleşen bir jel kullanıldığı için bu sisteme jel sistem deniyor.  Peki jel oje nasıl sürülür, işte sizin için püf noktalarını hazırladık :

Öncelikle ihtiyacımız olan malzemeler :

1.UV tırnak jeli

2.Tırnak jeli (primer)

3.UV kurutma ışığı

4.Tırnak fırçası

5.Tırnak törpüsü ve tırnak buffer

6.Kütikül itici

7.Pamuk

8.Kütikül yağı

Öncelikle eski ojemiz elimizde varsa onları asetonla temizliyoruz , tırnaklarımızı güzelce törpüledikten sonra kütikül yağını pamuğa biraz sürüp kütikül iticiyle yavaşça itiyoruz.Kütikül yağını sürdükten sonra ellerimizi yıkamamız gerekli çünkü tırnak jelini rahat uygulayabilmemiz için.

b596ef0d94a25b21095d922f2f72aaee

Tırnak jelimizi uygulayabilmemiz için önemli olan adımımız,  tırnak bufferımızı tırnağımızın üst kısmına uygulamaktır ve böylelikle jel uygulandıktan sonra soyulmaz ya da dökülmez.

nailbuffer

Sonra primer ya da base coat dediğimiz ojeyi sürüyoruz. Böylelikle hem tırnaklarımız korunmuş olacak hem de ojemizi daha rahat süreceğiz.

d07f7df6cc29f61de123f7edc78d6eb9

Primer (base coat) fırçasını uzunlamasına uygulayın. Primer’ınızın ince bir kat olmasına özen gösterelim ve kurumaya bırakın. Sonrasındaysa UV tırnak jelimizi tırnağımızın üzerine uzunlamasına, bütün tırnağımızı kaplayacak şekilde sürüyoruz. Eğer elimize bir jel bulaşırsa onu kütikül iticimizle çıkaralım. UV tırnak jelimizi sürmeyi bitirdikten sonra UV kurutma ışığında 1 ya da 3 dakika kadar kurutmaya bırakıyoruz.

8 9

Daha sonra ise UV tırnak jelinin 2.katını uyguluyoruz. Gene aynı şekilde UV kurutma ışığımızda kurutmaya bırakıyoruz. Bu 2. işlemimiz 1.ye göre birkaç dakika daha uzun yaklaşık 2 ya da 4 dakika kurutmaya bırakalım.

3.katımızı sürerken de dikkat etmemiz gereken şey tırnak jelimizin bütün tırnaklarımız düzgün ve eşit bir şekilde sürmektir. Eğer bu şekilde yapmazsak sonrasında tırnaklarımız pürüzlü gözükebilir. Tekrar UV kurutma ışığında kurutalım. Bu seferse 5 dakika bekletelim, ne kadar çok kat sürersek o kadar uzun kurutma işlemimiz sürecektir.

4fd3ddea91ddd08983baac4f4c700bcc

Tırnak bufferımızla tırnaklarımıza şekil vermeyi bitirelim ve eğer tırnaklarımızda herhangi bir eğrilik, pürüz veya baloncuk varsa onları düzeltelim. En sonunda tırnak jelini sürerken elimizde herhangi bir jel tozu kalmışsa onları da sabunla güzelce yıkayalım ve işte bitti 🙂


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Menu Title
Loading...