Trend burada başlar...

Ellerimin Arasındaki Hayat: Tiyatro Zamanı

Ellerimin Arasındaki Hayat: Tiyatro Zamanı
5 (100%) 3 votes

Merhaba, uzun süredir tiyatroya gitmemiştim. Güzel bir fırsat oldu benim için.

O kadar filmler, diziler izliyorum arada değişiklik yapmak gerekir. İstanbul Devlet Tiyatroları’ndan 2 perdelik güzel bir oyuna gittim.

Ellerimin Arasındaki Hayat

yeşilçam afiş v2

Konusu: Suç nedir?  Ceza nedir?  Öldürmek nedir? Tüm bunların nesnesi ya da öznesi  ‘insan’ nedir?

‘’Kanunlar ülkelere göre değişir, fakat insan karakteri her yerde insan karakteridir.’’  der Peter Ustinov. Belki de bu yüzden tutunamayacağımız bir konuyla karşı karşıya bırakır bizi: Martovsky adında bir genç, tecavüz suçundan ölüm cezasına çarptırılır ve hikaye başlar…

yasatmak-uzerine-yasamdan-bir-oyun-IHA-20150111AW294808-2-t

Oyun İstanbul Cevahir Avm sahnesindeydi. Sinemadan bile uygun olan devlet tiyatrosu biletleri http://www.biletiva.com/ adlı sitede satılmaktadır. 1 saat 45 dakika süren oyuna tam zamanında hatta en az 15-20 dk önceden gitmek de fayda var. Biletler öğrenci için 6 TL tam bilet 10 tl.

ellerimin-arasindaki_OtWA

Hikaye entrika dolu,  polisiye bir aksiyon üzerinedir. Bir gazetecinin anlatımı üzerinden hikaye başlar ve son bulur.  Oyuncular arasında Cevdet Arıcılar, Seda Yıldız, Nişan Şirinyan vardı. Genç oyuncular arasından dikkat çeken Tolga Pancaroğlu’nun performansıydı.En çok dikkatimi dekorlar çekti.  Oyun için 10 üzerinden 7 veriyorum.

Gitmek isteyenleriniz için ayrıntılı bilgi:

http://bit.ly/1IvLNEo


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Menu Title
Loading...